Bazując na naszym długoletnim doświadczeniu w obróbce metali Metbram poszerzył zakres swojej działalności o malowanie proszkowe metali.

Malowanie proszkowe to proces malowania elementów, wcześniej odpowiednio przygotowanych. Polega na nakładaniu naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię przewodzącą. Wykorzystuje się do tego natrysk elektrostatyczny lub elektrokinetyczny. Następnie elementy te zostają wypalane w piecu od 10 – 25 min, w temp od 140 – 220°C, dzięki czemu proszek zostaje stopiony i ulega polimeryzacji. Uzyskana w ten sposób powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne. Farba proszkowa jest bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla środowiska.

 

 

Nasza malarnia proszkowa wyposażona jest w piec o wymiarach 120x170x600. Malujemy farbami wiodących producentów na wszystkie kolory z palety RAL. Uzyskana powłoka oprócz kolorystyki, może posiadać różnorodny stopień połysku, fakturę i strukturę. 

Usługę wykonujemy na materiałach własnych jak również na materiałach dostarczonych przez klienta.

Nasze zalety to:

najwyższa jakość
szybkie terminy realizacji
konkurencyjne ceny
wymiary pieca 120x170x600
własny transport

Jesteśmy otwarci na stałą współpracę z firmami produkcyjnymi, motoryzacyjnymi i innymi. Warunki realizacji zleceń oraz ceny są ustalane indywidualnie. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom i zleceniom.

Dysponujemy własnym transportem, co umożliwia odbiór materiałów od klienta i dostarczenie go po wykonaniu usługi.

Malujemy m.in. elementy stalowe, ocynkowane i aluminiowe.

Możliwość szlifowania powierzchni ocynkowanych pod malowanie.